Ważne: ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych. Dowiedz się więcej »
wiem, zamknij...
top
menu menu menu menu menu menu menu

Slowacja

Zimowy urlop na Słowacji.
Słowacja oferuje wiele ośrodków narciarskich z nowoczesnymi obiektami , szerokimi stokami i mnóstwem dodatkowych atrakcji. Doskonale utrzymane stoki dostosowane są zarówno dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Wiele ośrodków narciarskich umożliwia połączenie narciarstwa z wypoczynkiem w parkach wodnych, kąpieliskach termalnych i centrach wellness.

Słowacja to wspaniałe miejsce zarówno do wypoczynku letniego jak i zimowego. To kraina gór, jezior, jaskiń i zamków. Kraj ten oferuje liczne atrakcje skierowane do turystów zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem i dla osób chcących zrelaksować się i odpocząć.

Można tutaj wędrować po malowniczych szlakach górskich, odbywać wyprawy rowerowe, a także wygrzewać się w leczniczych wodach termalnych.

W krajobrazie Słowacji dominują góry kryjące mnóstwo jaskiń, z czego aż 5 wpisanych zostało na światową listę przyrodniczego dziedzictwa UNESCO. Przyroda jest z pewnością ogromnym atutem tego malowniczego kraju. Jednakże Słowacja to również bogate dziedzictwo kulturowe. Pomiędzy Bratysławą a Żyliną znajduje się tzw. szlak zamków. Główną atrakcją obszaru liczącego ok. 750 km jest zwiedzanie grodów, zamków i pałaców.

Pomimo iż kraj ten obejmuje swoją powierzchnią nieco ponad 49 tys. km2, a liczba ludności to zaledwie 5,5 mln, to tradycje i zwyczaje regionalne są tutaj bardzo silne.

Słowacja z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Więcej informacji turystycznych:
www.slovakia.travel

Materiał wyemitowany przez telewizję TE-DE:
Wśród ośrodków narciarskich usytuowanych w pobliżu granicy polsko-słowackiej znajdują się m.in.:
- Vel’ka Rača – Oščadnica
www.snowparadise.sk

-Ośrodek narciarski Vrátna
www.vratna.sk

-Oravice - Meander Skipark Oravice
www.meanderskipark.com

-Chopok – Jasná – Tatry Niskie
www.jasna.sk

Słowacja Słowacja
© 2008-2013