Ważne: ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych. Dowiedz się więcej »
wiem, zamknij...
top
menu menu menu menu menu menu menu

Slowacja

foto 28.05.2024

Wrocławski Dzień Paszportu

Wrocławski Dzień Paszportu to coroczna impreza dla uczniów starszych klas szkół podstawowych. W tym roku impreza odbywała się 28 maja z udziałem władz Miasta Wrocławia i konsulatów działających we Wrocławiu.
więcej»

foto 06.01.2024

Nowy rok w wiedeńskim stylu

Za nami wieczór pełen emocji i wyśmienitej muzyki. W Narodowym Forum Muzyki odbył się koncert noworoczny zorganizowany przez Kaczmarski Group pod patronatem Macieja Kaczmarskiego, Konsula Honorowego Republiki Słowackiej

więcej»

13.12.2023

Wigilia Konsularna

Konsul Honorowy Republiki Słowackiej Maciej Kaczmarski wraz z małżonką Małgorzatą Kaczmarską zaprosili Słowaków mieszkających na Dolnym Śląsku na spotkanie przy wigilijnym stole.
więcej»

foto 23.09.2023

Piknik Rodzinny

Piknik odbył się w sobotę 23 września 2023 r. na Torze Wyścigów Konnych Partynice.

Konsul Honorowy Republiki Słowackiej Maciej Kaczmarski wraz z małżonką Małgorzatą Kaczmarską zaprosili Słowaków mieszkających na Dolnym Śląsku na rodzinny piknik na zakończenia lata.
więcej»

foto 26.06.2023

15 czerwca 2023 roku na zaproszenie Macieja Kaczmarskiego gościła we Wrocławiu słowacka pisarka Ivana Dobrakovova

15 czerwca 2023 roku na zaproszenie Macieja Kaczmarskiego, konsula honorowego Republiki Słowacji we Wrocławiu, Instytutu Słowackiego w Warszawie oraz Wydawnictwa Książkowe „Klimaty” gościła we Wrocławiu słowacka pisarka Ivana Dobrakovova. Pretekstem do przyjazdu do stolicy Dolnego Śląska była premiera jej najnowszej książki „Pod słońcem Turynu”.więcej»

foto 20.12.2022

W dniu 8 grudnia 2022 r. na wrocławskim stadionie Tarczyński Arena, odbyła się kolejna edycja „Dnia Paszportu” z udziałem władz Miasta Wrocławia i konsulatów działających we Wrocławiu.

W dniu 8 grudnia 2022 r. na wrocławskim stadionie Tarczyński Arena, odbyła się kolejna edycja „Dnia Paszportu” z udziałem władz Miasta Wrocławia i konsulatów działających we Wrocławiu. W tym roku na stadionie pojawiło się blisko 1,5 tysiąca dzieci. Młodzież i dzieci z Ukrainy były gośćmi honorowymi tegorocznego Wrocławskiego Dnia Paszportu.więcej»

foto 23.06.2022

Otwarcie wystawy „Od Wyszehradu do Wyszehradu” oraz prezentacja słowackich instrumentów ludowych na lotnisku we Wrocławiu w ramach Tygodnia Kultury Słowackiej w Polsce.


Otwarcie wystawy „Od Wyszehradu do Wyszehradu” prezentowanej w ramach Tygodnia Kultury Słowackiej w Polsce odbyło się w hali odlotów Portu Lotniczego Wrocław 1 czerwca 2022 roku. Wystawę zorganizował Instytut Słowacki w Warszawie we współpracy z Konsulatem Honorowym Republiki Słowackiej we Wrocławiu oraz Portem Lotniczym Wrocław. Częścią otwarcie wystawy była również prezentacja słowackich instrumentów ludowych w wykonaniu multiinstrumentalisty DrahomíraDaloša.

więcej»

foto 27.09.2021

Otwarcie wystawy THIS IS SLOVAKIA na Lotnisku we Wrocławiu w ramach Miesiąca Kultury Słowackiej w Polsce

W hali odlotów Lotniska we Wrocławiu 17 września 2021 roku obyło się otwarcie wystawy THIS IS SLOVAKIA, organizowane w ramach Miesiąca Kultury Słowackiej w Polsce.

więcej»

foto 17.05.2021

Słowackie odznaczenia we Wrocławiu

W środę do Muzeum Miejskiego we Wrocławiu trafiły słowackie medale i odznaczenia. Przedmioty na ręce Macieja Łagiewskiego, dyrektora Muzeum Miejskiego we Wrocławiu, uroczyście przekazali Adrian Kromka, dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie oraz Maciej Kaczmarski, honorowy konsul Słowacji.

więcej»

foto 01.09.2020

Skwer Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej

W dniu 40. rocznicy powstania polskiej Solidarności, we Wrocławiu skwer przy ul. Rybackiej i Zachodniej otrzymał nową nazwę – „Skwer Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej”. W uroczystości brał udział m.in. ambasador Republiki Słowackiej Andrej Droba, któremu towarzyszył Maciej Kaczmarski, konsul honorowy Słowacji.więcej»

© 2008-2013