Ważne: ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych. Dowiedz się więcej »
wiem, zamknij...
top
menu menu menu menu menu menu menu

Slowacja

foto 20.12.2022

W dniu 8 grudnia 2022 r. na wrocławskim stadionie Tarczyński Arena, odbyła się kolejna edycja „Dnia Paszportu” z udziałem władz Miasta Wrocławia i konsulatów działających we Wrocławiu.

W dniu 8 grudnia 2022 r. na wrocławskim stadionie Tarczyński Arena, odbyła się kolejna edycja „Dnia Paszportu” z udziałem władz Miasta Wrocławia i konsulatów działających we Wrocławiu. W tym roku na stadionie pojawiło się blisko 1,5 tysiąca dzieci. Młodzież i dzieci z Ukrainy były gośćmi honorowymi tegorocznego Wrocławskiego Dnia Paszportu.więcej»

foto 23.06.2022

Otwarcie wystawy „Od Wyszehradu do Wyszehradu” oraz prezentacja słowackich instrumentów ludowych na lotnisku we Wrocławiu w ramach Tygodnia Kultury Słowackiej w Polsce.


Otwarcie wystawy „Od Wyszehradu do Wyszehradu” prezentowanej w ramach Tygodnia Kultury Słowackiej w Polsce odbyło się w hali odlotów Portu Lotniczego Wrocław 1 czerwca 2022 roku. Wystawę zorganizował Instytut Słowacki w Warszawie we współpracy z Konsulatem Honorowym Republiki Słowackiej we Wrocławiu oraz Portem Lotniczym Wrocław. Częścią otwarcie wystawy była również prezentacja słowackich instrumentów ludowych w wykonaniu multiinstrumentalisty DrahomíraDaloša.

więcej»

foto 27.09.2021

Otwarcie wystawy THIS IS SLOVAKIA na Lotnisku we Wrocławiu w ramach Miesiąca Kultury Słowackiej w Polsce

W hali odlotów Lotniska we Wrocławiu 17 września 2021 roku obyło się otwarcie wystawy THIS IS SLOVAKIA, organizowane w ramach Miesiąca Kultury Słowackiej w Polsce.

więcej»

foto 17.05.2021

Słowackie odznaczenia we Wrocławiu

W środę do Muzeum Miejskiego we Wrocławiu trafiły słowackie medale i odznaczenia. Przedmioty na ręce Macieja Łagiewskiego, dyrektora Muzeum Miejskiego we Wrocławiu, uroczyście przekazali Adrian Kromka, dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie oraz Maciej Kaczmarski, honorowy konsul Słowacji.

więcej»

foto 01.09.2020

Skwer Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej

W dniu 40. rocznicy powstania polskiej Solidarności, we Wrocławiu skwer przy ul. Rybackiej i Zachodniej otrzymał nową nazwę – „Skwer Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej”. W uroczystości brał udział m.in. ambasador Republiki Słowackiej Andrej Droba, któremu towarzyszył Maciej Kaczmarski, konsul honorowy Słowacji.więcej»

foto 14.08.2020

Wizyta Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Słowackiej w Warszawie.

W piątek, 7-go sierpnia br. odwiedził Wrocław  Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Słowackiej w Polsce Pan Andrej Droba. To pierwsza wizyta nowego Ambasadora we Wrocławiu. więcej»

foto 03.08.2020

Wernisaż wystawy: Zamek Orawski, Orawska kolejka leśna - Skarby Słowacji

więcej»

foto 26.05.2020

Zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący bezpiecznych wakacji w Chorwacji i na Słowacji

W oczekiwaniu na otwarcie granic Polski zapraszamy serdecznie na kolejny webinar, tym razem poświęcony bardzo popularnym i lubianym kierunkom wakacyjnym – SŁOWACJI i CHORWACJI.więcej»

foto 16.04.2020

Instytut Słowacki w Warszawie przygotował prezentację on-line książki Petra Balka

więcej»

foto 06.11.2019

Dzień paszportu

W dniu 6 listopada 2019 roku na wrocławskim stadionie, odbyła się druga edycja „Dnia Paszportu" przy udziale władz Miasta Wrocławia i Konsulatu Honorowego Republiki Indii we Wrocławiu. W tym roku na stadionie pojawiło się blisko 2,5 tysiąca dzieci, w tym również uczniowie z Polonii białoruskiej.więcej»

© 2008-2013