Ważne: ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych. Dowiedz się więcej »
wiem, zamknij...
top
menu menu menu menu menu menu menu

Slowacja

Wizyta Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Słowackiej w Warszawie.

W piątek, 7-go sierpnia br. odwiedził Wrocław  Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Słowackiej w Polsce Pan Andrej Droba. To pierwsza wizyta nowego Ambasadora we Wrocławiu.

W trakcie pobytu spotkał się z włodarzami Wrocławia. Najpierw odwiedził Jacka Sutryka, Prezydenta Wrocławia, później  spotkał się z Grzegorzem Macko, Wicemarszałkiem Dolnośląskim oraz Bogusławem Szpytmą, Wicewojewodą Dolnośląskim. W trakcie rozmów poruszano tematy związane z ożywieniem współpracy gospodarczej pomiędzy firmami obu naszych krajów, wspólnymi promocjami w obszarach kultury i turystyki, a także współpracy edukacyjnej.

Wszyscy zgodnie potwierdzili potrzebę nawiązania relacji partnerskich zarówno przez Wrocław jak i region dolnośląski, z wybranymi podmiotami słowackimi. Takie działanie w kapitalny sposób przyspieszyłaby intensywność współpracy naszych krajów.

W godzinach popołudniowych Pan Ambasador wziął udział w wernisażu wystawy „Zamek Orawski, Orawska Kolej Leśna – skarby Słowacji”, zainstalowanej na wrocławskim lotnisku.

We wszystkich spotkaniach Panu Ambasadorowi towarzyszyli: Konsul Honorowy Słowacji we Wrocławiu Pan Maciej Kaczmarski, Pełnomocnik Konsulatu Pan Leon Susmanek oraz Dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie Pan Adrian Kromka.


« powrót
Galeria:

zobacz zdjęcie a1.jpg
zobacz zdjęcie a2.jpg
zobacz zdjęcie a3.jpg
zobacz zdjęcie a5.jpg
zobacz zdjęcie a6.jpg
zobacz zdjęcie a7.jpg
zobacz zdjęcie a8.jpg
zobacz zdjęcie a9.jpg
zobacz zdjęcie a10.jpg
zobacz zdjęcie a11.jpg
zobacz zdjęcie a12.jpg
zobacz zdjęcie a14.jpg
zobacz zdjęcie a15.jpg
zobacz zdjęcie a16.jpg
zobacz zdjęcie a17.jpg
zobacz zdjęcie a18.jpg
© 2008-2013